Comunicat pacienți

În contextul epidemiologic actual și al prevederilor legislative, activitatea pentru acordarea serviciilor medicale în regim de Ambulatoriu de Specialitate în cadrul Spitalului Orășenesc Ioan Lascăr Comănești, se desfășoară cu adoptarea următoarelor măsuri:

• La intrarea în incinta spitalului este amenajat un punct de triaj cu măsurarea temperaturii și completarea chestionarului de triaj epidemiologic
  • Pacienții, care nu sunt suspecți COVID, vor merge la cabinetul unde au solicitat programarea, după dezinfectarea mâinilor ( dozator dezinfectant)
  • Programările pentru consultațiile în Ambulatoriu se pot face la numerele de telefon afișate pe pagina de internet a spitalului sau la fișierul spitalului, în funcție de locurile disponibile și programul de lucru
  • Pacienții vor merge la consultații în Ambulatoriu de Specialitate, conform programării, pe rând câte un pacient
  • În scopul evitării aglomerării, avem rugămintea să respectați ora programării la cabinetul solicitat și distanța de 2 m față de celălate persoane

La prezentarea pentru consultații în cabinetele medicale din ambulatoriu integrat trebuie să aveți asupra dumneavoastră următoarele documente:

• Chestionarul de triaj epidemiologic completat
  • Biletul de trimitere de la medicul de familie
  • Cardul de sănatate
  • Actul de identitate

Pentru persoanele care nu pot face dovada actelor mai sus menționate se poate achita tariful consultației la fișierul spitalului.

VĂ MULȚUMIM PENTRU ÎNȚELEGERE ȘI VĂ AȘTEPTĂM ÎN CONDIȚII DE MAXIMĂ SIGURANȚĂ!